Uporabniki priporočajo Rokusove učne serije za slovenščino

Preberite, zakaj so zadovoljni

Z Rokusovimi učnimi gradivi za slovenščino v šolskem letu 2023/24 poučuje 1.956 učiteljic in učiteljev na 345 osnovnih šolah. Učbenike, berila, delovne zvezke ali samostojne delovne zvezke tako uporablja že 64.307 učencev in učenk.

_
80 %
Šola
345 osnovnih šol
Učitelj
1.956 učiteljic in učiteljev
Učenec
64.307 učenk in učencev

»Gradivo Slovenščina v oblaku uporabljamo pri pouku slovenščine od 6. do 9. razreda. Z gradivom smo učitelji v aktivu izjemno zadovoljni, saj je kakovostno, sledi učnemu načrtu, vsebuje ogromno vaj, definicije so poudarjene, miselni vzorci pa učencem pomagajo ponoviti snov in utrditi znanje.

Gradivo Igrišče zgodb pa smo prvič začeli uporabljati v letošnjem šolskem letu, v 6. razredu. Je odlična popestritev književnega pouka, poleg tega pa je zelo uporabno pri obravnavi domačega branja.«

Janja Ribič, I. OŠ Celje

»Všeč mi je, da so izbrana besedila v gradivu Slovenščina za vsak dan – izdaja s plusom aktualna, vsebinsko primerna, sam izbor nalog je premišljen glede na učne cilje. Tudi za učence je gradivo privlačno. Z navdušenjem sprejemamo tudi gradivo Igrišče zgodb, ki ga prav tako toplo priporočam kolegicam.«

Sonja Lenarčič, OŠ Kidričevo

»Učna serija Od glasov do knjižnih svetov se mi zdi res super. Samostojni delovni zvezek mi je zelo všeč, ker je zelo organiziran in sta v enem delu (enem zvezku) združeni slovnica in književnost. Na ta način so umetnostna besedila učencem res približana in lahko z njimi delajo (obkrožajo, podčrtujejo ...), česar pri berilih iz učbeniškega sklada ni bilo mogoče delati. Veseli me, da v založbi pripravljajo osvežitev serije, ki bo omogočila tudi posnetke in interaktivne naloge.«

Katarina Zbačnik, OŠ heroja Janeza Hribarja Stari trg pri Ložu

»V gradivu Igrišče zgodb 6 me navdušujejo ideje, ki mi jih gradivo ponuja, tipi nalog (zelo zanimive), spodbude k ustvarjanju .. Pred šolo na daljavo sem z učenci obravnavala Ure kralja Mina po metodi dolgega branja, ki mu je sledilo reševanje nalog. Potem smo obravnavali še Vlomilci delajo poleti. V šoli na daljavo pa smo obdelali Tajno društvo PGC. Pravi užitek pa je bilo branje Novakove zbirke Kako rastejo stvari. Z učenci smo se srečevali na videokonferencah in prebrali celotno zbirko ter se ob pesmih pogovarjali. Posebej smo se ustavili ob pesmih, ki so vključene v delovni zvezek. Učenci so pod mojim vodstvom ali pa sami reševali naloge v delovnem zvezku. Po njihovih odzivih in sodelovanju sodeč, jim je bil tak način dela zelo všeč. Tudi sama sem uživala. Brez spodbud iz gradiva obravnava te zbirke gotovo ne bi bila tako zanimiva.«

Irena Rustja, OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen

»Gradivo Slovenščina v oblaku je pregledno, zanimivo, podprto z multimedijsko vsebino (všeč je tudi učencem), ponuja različne dodatne naloge in je usklajeno z učnim načrtom. Pri pouku uporabljamo tudi gradivo Igrišče zgodb 6, ki ponuja nabor raznolikih in zanimivih nalog, ki se jih en sam učitelj ne bi mogel domisliti. Učencem so zelo všeč (po)ustvarjalne naloge.«

Bernarda Rožman, OŠ Gornja Radgona